آکادمی نوین نگرش

آشنایی جامع با روند کنکور ارشد عمران

کارشناسی‌ ارشد (فوق ‌لیسانس) دوره‌ای از آموزش عالی است که پیش ‌نیاز ورود به آن، داشتن مدرک کارشناسی است. کارشناسی ارشد دوره دوساله بعد از کارشناسی است و پذیرش دانشجو برای این دوره از طریق آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی انجام می‌شود. پذیرفته‌شدگان برحسب رشته با گذراندن ۲۸ تا ۳۲ واحد درسی که ۴ تا ۱۰ واحد آن به پایان‌نامه اختصاص دارد، به اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد ناپیوسته نائل می‌شوند.

کنکور کارشناسی ارشد اصلی ترین راه ورود فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد می باشد که هر ساله بصورت هماهنگ کشوری توسط سازمان سنجش برگزار می گردد. آزمون کنکور کارشناسی ارشد عمران (از سال ۹۵ به بعد) در هفته اول اردیبهشت ماه برگزار می‌شود. اولین کنکور کارشناسی ارشد عمران به طور رسمی درسال ۱۳۷۱ برگزار شد و پیش از آن پذیرش دانشجو در این مقطع بصورت غیرمتمرکز توسط هر دانشگاه انجام می‌شد. این آزمون در زمان ۲۵۰ دقیقه (ساعت ۸ الی ۱۲:۱۰) در قالب دروس زیر برگزار می‌شود. لازم به ذکر است که برابری ضریب دروس مختلف به معنی برابری ارزش آنها نمی‌باشد، پیرامون این موضوع به صورت مفصل در صفحه سامانه تخمین رتبه توضیح داده شده است.

فایل صوتی معرفی جامع کنکور کارشناسی ارشد عمران
برای مطالعه جزییات معرفی هر یک از دروس کارشناسی ارشد عمران روی لینک مربوط به هر درس در زیر کلیک کنید:
¤ لینک معرفی درس زبان (زبان عمومی و تخصصی)
¤ لینک معرفی درس ریاضیات (ریاضی ۱، ریاضی ۲ و معادلات دیفرانسیل)
¤ لینک معرفی درس مکانیک جامدات (تحلیل سازه و مقاومت مصالح)
¤ لینک معرفی درس مکانیک خاک و مهندسی پی
¤ لینک معرفی درس مکانیک سیالات و هیدرولیک
در صورت نیاز به مشاوره بیشتر، روی علامت بنفش رنگ سیستم چت نوین نگرش، در سمت راست پایین مرورگر خود کلیک کنید تا راهنمای شما عزیزان باشیم.