آکادمی نوین نگرش

دو روش برای کاهش اتلاف وقت در طول روز

یکی از اصلی‌ترین مشکلات داوطلبین اتلاف وقت و عدم استفاده صحیح از زمان است.

تخمین ساعت مطالعه‌ی هر روز پیش از شروع مطالعه

قبل از این‌که مطالعه را شروع کنید پیش‌بینی و تخمین از ساعت مطالعه‌ی خود داشته باشید. این کار را با توجه به برنامه و حجم کاری خود در نظر بگیرید. مثلاً بگویید «امروز می‌خواهم ۶ ساعت درس بخوانم» و آن را در جایی یادداشت کنید.

مهم‌ترین فایده‌‌اش این است که قبل از مطالعه برای خود هدفی تعیین کرده‌اید و در طول مطالعه تلاش می‌کنید به آن برسید و اگر به هدف خود برسید احساس رضایت و خشنودی خواهید داشت.

♦ تخمین ساعت مطالعه برای هر درس

علاوه بر مشخص کردن ساعت مطالعه برای هر روز می‌توانید برای تک تک درس‌هایی که مطالعه می‌کنید وقتی مشخص در نظر بگیرید. مثلاً بگویید «می‌خواهم یک ساعت و نیم فقط مکانیک خاک بخوانم» یا می‌توانید یک مبحث (مثلا تحکیم) را مشخص کرده و مطالعه کنید.

فایده‌ی مهم آن بیش‌تر برای داوطلبینی است که هنگام مطالعه مدام درگیر افکار مزاحم شده و نمی‌توانند به‌خوبی تمرکز کنند. وقتی پیش از مطالعه برای خود زمان مشخص می‌کنید ذهن شما این فرمان را می‌گیرد که باید فقط روی همان موضوع تمرکز کند و تمرکز و کیفیت مطالعه افزایش می‌یابد.


🖌 به قلم جناب آقای مهندس رشیدی
“مشاور تحصیلی کنکور ارشد عمران”

…………………………………………………………….

📣 نوین نگرش عمرانبا در اختیار داشتن رتبه های برتر کنکور ارشد و دانشجویان ممتاز و با تجربه از برترین دانشگاه های ایران در گرایش های تحصیلی مختلف رشته مهندسی عمران آماده ارائه مشاوره تخصصی در زمینه کنکور ارشد عمران خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به قسمت مشاوره سایت (اینجا کلیک کنید) مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ها (1)

*
*

    hydro مشترک 2018-12-18 پاسخ

    ممنون