آکادمی نوین نگرش

حل مشکل کندخوانی

🔎 علت اول: کلمه خوانی
🔑 راه حل: جمله خوانی

✅ مغز با معنی و مفهوم سر و کار دارد نه با خود کلمات مثل صحبت کردن؛ تصور کنید، مثلا یک تایپیست که کلمه به کلمه از روی متن می خواند و تایپ می کند اگر پس از این که ۲ صفحه تایپ کرد از وی در باره متن سوال کنید وی کمتر از ۳۰ درصد مطالب را می تواند به خاطر آورد.

🔎 علت دوم: بلند خوانی
🔑 راه حل: چشم خوانی

✅ زمانی که متنی را بلند می خوانید مطالب و اطلاعات از دهان به گوش بعد به مغز می رسد ولی اگر چشم خوانی کنید چشم مطلب را می بیند و مغز آن را درک می کند می بینید که با چشم خوانی مطالب مسیر کوتاهتری برای رسیدن به مغز را طی خواهد کرد.

🔎 علت سوم: لب خوانی
🔑 راه حل: چشم خوانی

✅ تکان خوردن لب ها علاوه بر این که باعث پایین آوردن سرعت میشود باعث پایین آوردن تمرکز نیز می شود. پس دفعات بعد که درس میخوانید سعی کنید با چشم فقط بخونید و لب خوانی نکنید.

🔎 علت چهارم: برگشت غیر شعاعی چشم به عقب
🔑 راه حل: خط بردن

✅ ثابت شده است که ما زمانی که مطلبی را می خوانیم چشم به طور غیر عادی بر می گردد و به کلمات قبل نگاه می کند که به وسیله خط بردن (دنبال کردن کلمات با انگشت، خودکار و …) این مشکل را بر طرف می کنیم.


✍️یاسر رشیدی
“مشاور تحصیلی کنکور ارشد عمران”

…………………………………………………………….

📣 نوین نگرش عمرانبا در اختیار داشتن رتبه های برتر کنکور ارشد و دانشجویان ممتاز و با تجربه از برترین دانشگاه های ایران در گرایش های تحصیلی مختلف رشته مهندسی عمران آماده ارائه مشاوره تخصصی در زمینه کنکور ارشد عمران خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به قسمت مشاوره سایت (اینجا کلیک کنید) مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*