آکادمی نوین نگرش

تحلیل آزمون

خیلی از بچه ها در زمینه تحلیل آزمون همیشه سوالاتی دارند، مثلا بعضی ها مدت زمان زیادی صرف تحلیل می کنند یا خیلی ها اصلا نمی دانند چطوری این کار را به سرانجام برسانند…
✅ بهترین زمان برای تحلیل آزمون بعد از اعلام نتایج نهایتا تا یک روز بعد از آزمون می باشد.
⁉️ علت این بازه ی زمانی خاص چیست ؟!!!!
ببینید دوستان👥
🔹 یک سری سوال هست که شما درحین آزمون دادن با آنها بر میخورید که با شک به آنها جواب می دهید که شاید هم درست جواب داده باشید، این بازه ی زمانی کوتاه بعد آزمون به شما کمک می کند که این سوال ها رو به یاد بیارید و دنبال رفع شک آنها بروید.
🔸 دومین فایده این بازه زمانی این می باشد که مدت زمانی که به تحلیل اختصاص می دهید را کاهش می دهد چون جواب های سوالاتی که درست پاسخ داده اید را به راحتی به یاد می آورید و وقت کمتری صرف سوالات درست می کنید…
☑️ نتیجه ای که از حرف می توان گرفت این است که فقط سوالات غلط و نزده در تحلیل آزمون مد نظر ما نیست بلکه سوالات درست هم هستند که نیاز به تحلیل دارند.
💎 پس سوالات رو به ۴ نوع از روی اولویت تقسیم می کنیم:
۱) سوالات غلط
برای این سوالات حتما علت نادرست جواب دادن را پیدا کنید.
مثلا به علت بی دقتی اشتباه جواب دادم و در ادامه نکته ی خاص سوال را وارد کتاب درسی یا خلاصه هایتان کنید و قسمت مورد سوال را از کتاب، همان موقع، مطالعه کنید تا مشکل رفع شود.
۲) سوالات نزده
اکثرا علت گذاشتن چنین سوالاتی یا ندانستن مبحث مورد سوال هست یا علیرغم دانستن مبحث،کمبود وقت باعث وجود این سوالات می شود یا داشتن شک بین دو گزینه.
پس ما باید روی این سوالات وقت گیر شناخت پیدا کنیم تا در آزمون های بعد در مرحله ی اول از روی این سوالات رد شویم تا وقت به سوالات بعدی برسد. اما اگر مبحث را نمی دانستید حتما باید آن قسمت رو مطالعه کنید زیرا امکان مطرح شدن چنین سوالاتی در آزمون های بعد و حتی کنکور وجود دارد.  شک بین دو گزینه هم به ما نشان می دهد که آن مبحث را به طور کامل مسلط نیستید و نیاز به دوره ی بیشتری دارید.
۳) سوالات درست (اما با شک جواب دادن)
قطعا این موضوع برایتان پیش آمده  است که به این جور سوالات برسید. کاری که باید انجام دهید این است که گزینه های مورد تردیدتان را با توجه به کتاب رفع کنید تا این شک به یقین تبدیل شود. به عنوان پیشنهاد اگر سر جلسه آزمون سوالاتی را که با شک جواب می دهید را علامت گذاری کنید تا در تحلیل مورد بحث قرار گیرند.
۴) سوالات درست (با یقین به درستی)
این سوالات نیاز به وقت زیاد برای تحلیل ندارند اما نکات آن ها برای ما مهم است و باید وارد کتاب یا خلاصه هایتان شود.

⚠️ در آخر توصیه ی ما به شما این است که تحلیل آزمون رو به شدت جدی بگیرید و آزمون بدون تحلیل هیچ سودی ندارد.


🖌 به قلم جناب آقای مهندس رشیدی
“مشاور تحصیلی کنکور ارشد عمران”

…………………………………………………………….

📣 نوین نگرش عمرانبا در اختیار داشتن رتبه های برتر کنکور ارشد و دانشجویان ممتاز و با تجربه از برترین دانشگاه های ایران در گرایش های تحصیلی مختلف رشته مهندسی عمران آماده ارائه مشاوره تخصصی در زمینه کنکور ارشد عمران خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به قسمت مشاوره سایت (اینجا کلیک کنید) مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*